fredag, 20 april 2018

MP-hästar på bortaplan

Skrivet av  Publicerad i Före tävlingsdag torsdag, 18 januari 2018 11:00
Betygsätt den här artikeln
(21 röster)

 

MP-hästar på bortaplan

Datum Bana Lopp Nr Häst Körsven/ryttare (tränare)
20 april Kalmar 5 Ufo Del Rio  Paul Robertsson (Stefan Dahl) a 
20 april Kalmar Kickans Girl  Roger Pettersson (Christer Jonsson) a 
21 april Vaggeryd 10 Margarita M.  Ralf Karlstedt (Per K Eriksson) 
21 april Vaggeryd 2 3 Alfa's Symphony Jonny Stjernström (Per K Eriksson)
21 april Vaggeryd 2 9 Ugly Duckling Göran B Andersson a
21 april Vaggeryd 3 2 Winner From Simba Henrik Johansson (Joakim Palm) a
21 april Vaggeryd 4 9 Avocado Am Roger Pettersson (Karin Hall) a
21 april Vaggeryd 4 12 M.T.Homer Jonny Stjernström
21 april Vaggeryd 5 2 Moas Birger Anton Knutsson (Marielle Svensson) a
21 april Vaggeryd 5 7 Hopeful Sund Anders Källberg a
21 april Vaggeryd 6 1 Sugarman S.R.P. Jenny Malmqvist (Ralf Karlstedt)
21 april Vaggeryd 6 8 M.T.Ithaka Stephanie J Werder (Lars Holmberg) a
21 april Vaggeryd 6 9 Eponine Thenardier Saga Laursen (Tommy Wilhelmsson) a
21 april Vaggeryd 6 11 Control You Anna Erixon (Ann-Sofie Mowitz) a
21 april Vaggeryd 6 12 Bottnas Baron Annelie Götesson (Jonny Stjernström)
21 april Vaggeryd 8 3 Baine Westwood Jonny Stjernström (Karin Hall) a
21 april Vaggeryd 8 5 Gold Crystal Anders Källberg (Jan Johansson) a
21 april Vaggeryd 8 7 Nora Marke Roger Pettersson
21 april Vaggeryd 8 8 Vår Julius Anton Knutsson (Marielle Svensson) a
21 april Vaggeryd 9 6 Borga Inkasso Ralf Karlstedt
21 april Umåker 6 12 Minnestads Ecuador Micael Stjernström (Jesper Hedqvist)
22 april Örebro 1 Jack Marke  Roger Pettersson (Mikael Selin) 
22 april Örebro 1 6 Kvicka Lee Ulf Ohlsson (Gerth Hermanson) a
22 april Örebro 3 4 Isac Marke Christel Berntsson (Mikael Selin)
22 april Örebro 4 13 Hamras Rosinante Christel Berntsson (Mikael Selin)
22 april Örebro 6 1 Big Marke Roger Pettersson (Mikael Selin)
22 april Örebro 8 5 Melody Marke Carl Johan Jepson (Mikael Selin)
22 april Örebro 9 7 La Marke Viktoria Berntsson (Mikael Selin)
22 april Örebro 11 1 Harley Zon Jonny Stjernström
23 april Eskilstuna 3 5 Lovely Boy Tobias J Gustafsson (Jesper Hedqvist)
23 april Färjestad 4 6 Emil Sun Per-Gunnar Karlsson (Fredrik Gustafsson) a
23 april Färjestad 8 8 Rihanna Sun Fredrik Gustafsson a
23 april Halmstad 11 4 Extase d'Inverne Thomas Uhrberg (Stefan P Pettersson) 
24 april Axevalla 1 1 Gutkes Lucky Day Jakob Smith (Kenneth Smith 
24 april Axevalla 2 2 Onefourthree  Jakob Smith (Kenneth Smith) 
24 april Axevalla 4 8 Incredible Sånna  Lars-Göran Gustafsson a 
24 april Axevalla 5 11 Geisha Boko  Peter Törnqvist (Stefan P Pettersson) 
24 april Axevalla 6 5 Gino Le Soleil  Peter Törnqvist (Stefan P Pettersson) 
24 april Solvalla 6 1 Fighter Marke Roger Pettersson 
25 april Solvalla 9 10 I'm A Believer Kenneth Haugstad (Stefan P Pettersson)

Reservation för ev felaktigheter

Senast ändrad fredag, 20 april 2018 08:32

Annons - Sponsorer

Våra sponsorer

ahmans.jpgexeo.jpgforsbergs.jpgostkustens.jpgvallagruppen.jpgahmans.jpgexeo.jpgforsbergs.jpgostkustens.jpgvallagruppen.jpg